Corsair CC-9011140-WW - Tempered Glass Gaming Case
Product code: CC-9011140-WW-6629030a237b9c004bd0dd14
Case Height
515.6
Case Length
495.11
Case Width
Case Form Factor
MID TOWER
Motherboard Support
Mini-ITX | MicroATX | ATX
Weight
Radiator Compatibility
120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm
Maximum GPU Length
370mm
Maximum CPU Cooler Height
170mm
Compatible Liquid Coolers
H55, H60, H75, H80i, H90, H100i, H105, H110i, H115i, H150i
Case Size
NA
Case Material
Steel, Tempered Glass
Case Dimensions
Steel, Tempered Glass
Case Power Supply
ATX (not included)
Case Expansion Slots
7
Case Drive Bays
(x2) 3.5in (x3) 2.5in
Case Window
Tempered Glass
Case Warranty
Two years
250,000 IQD
Fast shipping
Fast shipping
Easy return
Easy return
Secure shopping
Secure shopping
Always authentic
Always authentic
Product Information
Case Height
Case Length
Case Width
Case Form Factor
MID TOWER
Motherboard Support
Mini-ITX | MicroATX | ATX
Weight
Radiator Compatibility
Maximum GPU Length
370mm
Maximum CPU Cooler Height
170mm
Compatible Liquid Coolers
Case Size
NA
Case Material
Case Dimensions
Case Power Supply
ATX (not included)
Case Expansion Slots
7
Case Drive Bays
(x2) 3.5in (x3) 2.5in